Комунальний заклад «Запорізький академічний обласний театр юного глядача»

Запорізької обласної ради

каса (061) 286 29 72пн.-нд. 10:00 - 19:00онлайн КУПИТИ КВИТОК

You are here:ГоловнаНовиниВідкриття пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку у сквері біля театру
09.03.2018

Відкриття пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку у сквері біля театру

Відкриття пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку у сквері біля театру
Ідея створення і встановлення пам’ятника Т.Г. Шевченку належить голові проводу громадської організації «ЗОЛОТІ ЛЕВИ ЧОРНОЇ СОТНІ», командиру добровольчого підрозділу «ЧОРНА СОТНЯ» Тарасу Мацюку. В цій добрій справі його підтримали добрий друг нашого театру Юрій Артеменко та керівники нашого театру заслужений працівник культури України Віталій Шкляренко та заслужений діяч мистецтв України Геннадій Фортус.
Пам’ятник освітили представники українських церков: української православної церкви Київського патріархату іерей Діонісій Кравчук, епіскоп-помічник Харківської-Запорізької дієцезії римо-католицької церкви епіскоп Яна Собіло.
В церемонії відкриття взяв участь народний депутат VIII скликання Артюшенко І. А.
Учні колегіуму «Елінт» проникливо і щиро прочитали вірші Т.Г.Шевченка.
На відкриття пам’ятника на запрошення Тараса Мацюка приїхав відомий франко-бельгійський кінорежисер, володар Гран-при Римського кінофестивалю Оліас Барко. Зараз режисер знімає на озері Синевір франко-український фільм за участю Жанна Рено «Останній крок». Приємно, що він знайшов у своєму вщент заповненому графіку час для нас і завітав до Запоріжжя.
На церемонії також були присутні заступник голови Запорізької облдержадміністрації Гугнін Е.А., директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Мороко В.В., директор колегіуму «Елінт» Зайковська О.А., колектив нашого театру.
Півтора року тому біля театру було висаджені молоді дерева. Кожне дерево має ім’я того, хто саджав. Деревця вже підросли, і скоро зацвітуть. З часом в цьому сквері з’являться лавочки. І всі, хто буде приходите до театру на вистави, може посидіти біля пам’ятника, і згадати Тараса Григоровича Шевченка, його вірші, його заповіти нам, теперішнім, згадати про його жертовну любов до України. А можливо, закоханні будуть призначати побачення тут, в сквері театру біля пам’ятника Т.Г. Шевченку. Думаю, Тарасу Григоровичу, який мріяв створити свою власну родину, це було б приємно.

Новини

Квитки Online

Підпишись на розсилку

Поділитися в соц.мережах: